Przegląd tanich kas fiskalnych według twojparagon.eu

Parametry użytkowe, rozwiązania konstrukcyjne, oferowane funkcje, wytrzymałość i wydajność oraz prostota obsługi, czyli jedne z najważniejszych aspektów technologii sprzedaży. Prawda jest jednak taka, że żaden z nich nie przyćmi innej, równie ważnej kwestii – ceny kasy fiskalnej. Czy urządzenia rejestrujące zawsze muszą wiązać się z dużym kosztem? Otóż nie – przedstawiamy subiektywny przegląd tanich kas oraz ich możliwości!

Numer jeden – Farex Perła

Zestawienie otwiera jeden z najczęściej wybieranych modeli wśród najtańszych kas fiskalnych. Perła, ze względu na swoje nieduże gabaryty i lekką konstrukcję oraz ergonomiczny panel sterowania, przeznaczona jest zarówno do sprzedaży stacjonarnej, jak i mobilnej. Kasa rejestruje kopię paragonów w formie tradycyjnej, ale mechanizm drukujący ułatwia i przyspiesza instalację materiałów eksploatacyjnych. Urządzenie służy raczej prowadzeniu małej działalności o niezbyt szerokiej ofercie – mamy tu do dyspozycji bazę towarową, w której da się zaprogramować i precyzyjnie opisać 3000 pozycji (w czym pomoże nam dołączony do modelu marki Farex program PLUManager). Oprócz tego, warto wspomnieć o alfanumerycznej, wytrzymałej klawiaturze z przyciskami funkcyjnymi do zapisywania skrótów przypisywanych wybranym produktom, usługom lub funkcjom kasy.

Numer dwa – Posnet Bingo HS EU

Na wstępie wypadałoby powiedzieć o wydajnym akumulatorze kasy, który pozwala wydrukować nawet 6000 linii paragonu bez konieczności zasilania zewnętrznego. Dzięki temu nie musimy się obawiać o przestój w pracy i straty finansowe w przypadku nagłej awarii prądu. Co więcej, baterię daje się naładować w samochodzie, co sprawia, że Bingo HS EU może również odnaleźć się w handlu obwoźnym. Ponadto, dobrze radzi sobie podczas współpracy z urządzeniami peryferyjnymi. Port komunikacyjny RS-232, wraz z opcją zastosowania konwertera i uzyskania złącza USB, oferują znakomitą komunikację z takimi elementami, jak waga elektroniczna, skaner kodów czy modem. A przy tym model marki Posnet charakteryzuje się eleganckim, przykuwającym oko designem.

Numer trzy – Novitus Mała Plus

Jak sama nazwa wskazuje, kasa marki Novitus jest rzeczywiście mała – jej gabaryty zamykają się w wymiarach 105 x 194 x 215 mm. Konstrukcja modelu Mała Plus sprawdza się szczególnie w punktach handlowych o bardzo ograniczonej przestrzeni stanowiska pracy. Urządzenie posiada sprawny i łatwy w obsłudze mechanizm drukujący, wydajny akumulator (1300 paragonów bez zasilania zewnętrznego!) i funkcję zmiany waluty głównej na euro. Oprócz wysokiej ergonomii, komfortu pracy dostarczają również przejrzyste ekrany LCD, zapewniające czytelność wszystkich komunikatów nawet w gorszych warunkach oświetleniowych.

Co sądzicie o tych kasach fiskalnych? Napiszcie, który model najbardziej przypadł Wam do gustu!