Novitus nowocześnie i mobilnie, czyli o 2 przenośnych kasach fiskalnych online

Wiodący producenci technologii sprzedaży są cenieni nie tylko za sprawdzone, solidne rozwiązania. Ich urządzenia cieszą się popularnością również z uwagi na wprowadzane innowacje czy też modele trafiające w potrzeby odmiennych branż i typów działalności. Dziś właśnie o tym wszystkim, bowiem dwie nowsze kasy fiskalne uznanej marki Novitus – Nano II Online i One Online – oferują wiele interesujących możliwości, korzystnie wypadających zarówno podczas pracy stacjonarnej, jak i przy wykonywaniu obowiązków sprzedażowych w trybie mobilnym.

Novitus Nano II Online – kolejna generacja znanej kasy fiskalnej

Można by pomyśleć, że kasie fiskalnej Nano – w obliczu zmian, które zaszły w związku z systemem online – brakuje tylko odpowiedniej modernizacji, przystosowującej urządzenie do współpracy z CRK. Model ten już wcześniej bowiem spotykał się z dużym uznaniem ze strony użytkowników, zatem – poza „aspektem mobilności” – musiał oferować też pakiet innych, korzystnych rozwiązań. Novitus postanowił jednak dodatkowo unowocześnić i odświeżyć kasę fiskalną online, proponując kolejną generację lubianego urządzenia. Czym dokładnie charakteryzuje się Nano II Online?

Pod względem konstrukcyjnym nie widać tu daleko idących różnic – mowa raczej o drobnym, aczkolwiek estetycznym udanym liftingu. Obudowa kasy ma delikatnie inną sylwetkę, która jednak zachowuje nieduży, zgrabny, ergonomiczny kształt. Bardziej nasycona, ciemna kolorystyka również dodaje designowi uroku. Wytrzymała konstrukcja „opakowuje” przyjazny w użyciu interfejs oraz praktyczne możliwości. Kasa fiskalna Novitus Nano II Online dysponuje intuicyjną klawiaturą alfanumeryczną, która – przez sposób wykonania – wykazuje odporność na zalania. Ponadto, pozwala na korzystanie z trybu szybkiej sprzedaży towarów i usług. W komforcie pracy wtórują jej 2 przejrzyste wyświetlacze (operatora i klienta) oraz wydajny mechanizm drukujący. Poza sprawnym emitowaniem paragonów czy łatwą instalacją papieru termicznego, oferuje on wystawianie dokumentów z NIP-em nabywcy, zdefiniowaną wcześniej grafiką bądź też logotypem działalności. Co jeszcze ma w zanadrzu kasa fiskalna online od Novitus? Z pewnością atrakcyjne standardy komunikacyjne. W wyposażeniu tego modelu znajdziemy m.in. porty USB, RS-232, a nawet rozwiązania typu WiFi czy LAN. Oznacza to zatem, że Nano II Online oferuje zarówno przewodowe, jak i bezprzewodowe połączenia – czy to z CRK, czy też z innymi technologiami sprzedaży. Poza tym dysponuje bazą towarową rzędu 20 000 pozycji PLU, rejestruje usługi czasowe lub sprzedaż biletów, a także pozwala na dostęp do dedykowanej aplikacji NoviCloud. Ta zaś umożliwia choćby przechowywanie istotnych danych w chmurze czy zdalne zarządzanie opcjami urządzenia rejestrującego.

Novitus One Online – mobilna kasa fiskalna z panelem dotykowym

Równie atrakcyjnie prezentuje się drugi z przywołanych modeli marki Novitus. I to już pod względem samego wzornictwa. Kasa fiskalna One Online charakteryzuje się prostą, a zarazem elegancką konstrukcją. Obudowa urządzenia ma nieduże wymiary, przy czym nadal jest dobrze spasowana, szczelna i solidna. W rezultacie sprawia jednoznaczne wrażenie, że dobrze radzi sobie w sytuacji intensywnej eksploatacji, częstego transportu czy pracy w różnych, także mniej sprzyjających warunkach. Jednocześnie – pod względem użytkowym – model ten zdecydowanie korzysta z nowoczesnych rozwiązań. Wystarczy wspomnieć o rzucającym się w oczy, przejrzystym, kolorowym i obszernym (5”) ekranie dotykowym. W kontekście wysokiej jakości wykonania warto wspomnieć, że panel pokryty jest szybką z hartowanego szkła, co chroni go przed łatwymi porysowaniami czy wilgocią.

Naturalnie, nowoczesność, jaką oferuje kasa fiskalna Novitus One Online, nie kończy się na samej technologii dotykowej. Urządzenie pozwala na dość swobodną konfigurację panelu sterowania, dotyczącą widocznych przycisków i ich funkcji czy samej kolorystyki. Ponadto, funkcjonuje na bazie systemu Android, zatem oferuje także dostęp do takich narzędzi, jak kalendarz, kalkulator czy np. poczta e-mail lub przeglądarka internetowa. W rezultacie, korzystanie z modelu marki Novitus bardzo przypomina obsługę typowego smartfona. Z poziomu wspomnianej przeglądarki użytkownik może mieć dostęp też do wspomnianej wcześniej aplikacji NoviCloud. Oprócz tego, na pokładzie One Online znajdziemy też funkcjonalny, przyjazny w obsłudze mechanizm drukujący, różne standardy komunikacyjne (RS-232, USB, Ethernet, a po opcjonalnym rozszerzeniu – także np. Bluetooth) i akumulator, który przyda się w sytuacjach braku dostępu do zasilania sieciowego. Na odnotowanie z pewnością zasługuje fakt, że w przypadku tego urządzenia przedsiębiorca jest w stanie zdefiniować dowolnie dużą bazę towarową. Zatem model One Online nie tylko usprawnia wykonywanie obowiązków w trybie mobilnym, ale również odnajduje się w warunkach stacjonarnych, nieco bardziej rozbudowanym systemie sprzedaży oraz pracy z naprawdę pokaźnym asortymentem.