Bingo Max Online, czyli szybki przegląd jednej z nowszych kas fiskalnych Posnet

Określenia „Bingo” i „Max” obiecują sporo. Bo choć w przypadku marki Posnet to zauważalny gołym okiem powrót do znanej linii kas fiskalnych – sugeruje on przedsiębiorcom, że trudno o lepszy, technologiczny „strzał w dziesiątkę”. Czy tak faktycznie jest? Co jeszcze ma do zaoferowania model Bingo Max Online od Posnet oprócz internetowej transmisji danych do Centralnego Repozytorium Kas? Przyjrzyjmy się najważniejszym cechom i parametrom urządzenia.

Kasy Bingo z przedsiębiorcami nie od dziś

Różne urządzenia rejestrujące polskiego producenta cieszą się dużą popularnością. W ofercie Posnet można jednak znaleźć rodziny modeli, które są znane i cenione od wielu lat. W przypadku drukarek fiskalnych szczególnie rozpoznawalna jest nazwa Thermal. Jeśli zaś chodzi o kasy fiskalne, to samo można powiedzieć o modelach spod szyldu Bingo. Już dawniej, w czasach papierowej i elektronicznej kopii paragonów spotykały się z dużym zainteresowaniem ze strony użytkowników technologii sprzedaży. Podobnie jest i teraz, gdy Bingo Max Online – idąc z duchem czasu – oferuje wszelkie wymagane standardy, dotyczące działania w ramach systemu fiskalizacji online. Nic dziwnego zatem, że wielu przedsiębiorców, zwłaszcza zobligowanych do korzystania z tego typu rozwiązań, sięga właśnie po kasę rejestrującą od Posnet.

Standardy komunikacyjne o podwójnym znaczeniu

Kwestie dotyczące szeroko pojętej „łączności” mają duże znaczenie w przypadku praktycznie każdej kasy fiskalnej. A zwłaszcza takiej, jak dzisiaj omawiana, funkcjonująca w ramach systemu online. Jedną z podstawowych funkcjonalności modelu marki Posnet jest bowiem transmisja niezbędnych danych przez internet do Centralnego Repozytorium Kas (CRK). Ale to nie wszystko. Jeśli chodzi o kasę Bingo Max Online, przedsiębiorca może zdecydować, jaka metoda łączności z CRK zostanie zastosowana. Już w wersji standardowej kasa oferuje 2 opcje: skorzystanie z portu USB (i komputera z dostępem do internetu) albo interfejsu typu Ethernet (i firmowej sieci LAN). Model ten da się jednak rozbudować o moduł WiFi (wraz z nim także rozwiązanie Bluetooth) bądź o modem GSM. W rezultacie, podatnik ma szansę wybrać nie tylko to, czy transmisja danych do CRK będzie się odbywała przewodowo lub bezprzewodowo. Umożliwia mu podjęcie decyzji co do konkretnego, najdogodniejszego w jego przypadku rozwiązania.

Ponadto, te oraz inne opcje – w połączeniu z dodatkowymi portami, np. trzema typu RS-232 – odpowiadają również za inne korzyści. Dzięki rozbudowanym standardom komunikacyjnym Posnet Bingo Max Online pozwala na współpracę z rozmaitymi urządzeniami peryferyjnymi – takimi jak terminal płatniczy, czytnik kodów kreskowych, waga elektroniczna czy też szuflada kasjerska. W efekcie – kasa fiskalna online może stać się ważnym ogniwem rozbudowanego, płynnie działającego systemu sprzedaży.

Na jakie jeszcze opcje Posnet Bingo Max Online warto zwrócić uwagę?

Renoma stojąca za nazwą Bingo oraz standardy komunikacyjne to nie wszystko, co może zaoferować przywołany model. Atuty kasy fiskalne online wynikają również z innych parametrów i dostępnych funkcji. Wystarczy choćby wspomnieć, że dzięki temu urządzeniu stanie się możliwe zaprogramowanie bazy towarowej o pojemności 10 000 PLU. W obsłudze poszczególnych produktów lub usług pomagają definiowalne przyciski funkcyjne, znajdujące się na klawiaturze Bingo Max Online. Dzięki nim można ustalić własne skróty, prowadzące do najpopularniejszych pozycji z oferty lub istotnych funkcji kasy. Dodatkowa, opcjonalna, silikonowa nakładka skutecznie będzie chronić panel sterowania przed niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych, takich jak kurz czy wilgoć. Warto też powiedzieć o prostym w obsłudze, wydajnym mechanizmie drukującym, wystawiającym paragony także z NIP-em nabywcy czy logotypem działalności.

Jeśli dodamy jeszcze, że to stosunkowo nieduża, solidnie wykonana kasa fiskalna o eleganckim designie – można wręcz uznać, że Bingo Max Online to dość uniwersalne urządzenie. Ponadto, wymienione wyżej kwestie to nie jedyne zalety modelu marki Posnet. Więcej szczegółów o Bingo Max Online znajdziecie na tej stronie.