Precyzyjna identyfikacja asortymentu z kasą marki Posnet

Gdybyśmy mieli podać jedną z podstawowych kwestii w urządzeniach fiskalnych – a więc taką, której zlekceważenie absolutnie nie wchodzi w grę – z pewnością mogła by nią być baza towarowa. Cóż z tego, że nasza kasa lub drukarka jest wydajna, wielofunkcyjna, wydajna i ładna, skoro nie może poradzić sobie z zasobnością asortymentu danego punktu handlowego? Ale, co ciekawe, odpowiednia liczba PLU to też nie wszystko. Na co trzeba jeszcze zwrócić uwagę?

Jasno i przejrzyście, zgodnie z przepisami

Bez względu na to, czy korzystamy z drukarki i programu sprzedażowego, czy z samodzielnej kasy fiskalnej – musimy wprowadzić do systemy wszystkie towary lub usługi, którymi zamierzamy handlować na rzecz klientów indywidualnych. Działania związane z tymi elementami oferty muszą być poprawnie zaewidencjonowane, co wymaga także przyporządkowania właściwych stawek VAT, opisów itd. No właśnie, opisów.

Nierzadko możemy zobaczyć w opisach kas i drukarek, że, oprócz obsługiwanej liczby pozycji towarowej (PLU), wyszczególnione są również informacje na temat możliwości opisania asortymentu – czyli długości nazw i ewentualnych, dodatkowych obszarów przeznaczonych na opis. Dlaczego to takie ważne? Wielu przedsiębiorców odpowiedziałoby zapewne: by sprzedawca zawsze, także później, wiedział dokładnie, który produkt jest który i co sprzedał. I mają rację – tyle, że to nie jedyny warunek. Zgodnie z obowiązującymi przepisami fiskalnymi, cały asortyment musi być jednoznacznie zdefiniowany. W praktyce oznacza to, że każda pozycja towarowa – produkt, usługa – musi być tak nazwana, by nie budziła wątpliwości nawet dla klienta, gdy ten otrzyma paragon.

Posnet Bingo XL – pojemna i klarowna baza towarowa

Dobrym przykładem zbalansowania poszczególnych parametrów jest kasa marki Posnet. Bingo XL umożliwia zaprogramowanie bazy towarowej rzędu 8 000 PLU. A zatem, pomimo niedużych gabarytów urządzenia, sprawdzi się ono nie tylko w małych punktach handlowych, ale również i średnich, o nieco szerszej ofercie. Jednocześnie jednak, Posnet Bingo XL pozwala na opisanie każdej pozycji towarowej przy użyciu nazwy, której długość może wynosić do 40 znaków. Stosunek 8 000 PLU do tej opcji sprawia, że przedsiębiorca nie musi się zbytnio gimnastykować z czytelnym opisaniem konkretnych produktów lub usług. Sytuacja nie wymaga od niego stosowania za wielu skrótów. Jest w stanie precyzyjnie zdefiniować asortyment, co z jednej strony pomaga mu w pracy, z drugiej zaś – zapewnia, że ta kwestia funkcjonuje w jego firmie zgodnie z obowiązującym prawem.