Co oferuje waga elektroniczna Elzab Prima 2?

Sporo mówimy o kasach i drukarkach, ponieważ są one objęte obowiązującymi przedsiębiorców przepisami fiskalnymi. Niemniej, technologie sprzedaży – czyli takie, które usprawniają prowadzenie działalności handlowej – na nich się nie kończą. Nierzadko praca wymaga realizacji dodatkowych zadań, a w konsekwencji zastosowania urządzeń peryferyjnych. Takich właśnie jak waga Elzab Prima 2.

Owszem, istnieją firmy, w których samowystarczalna kasa fiskalna nie będzie potrzebowała żadnych elementów wspomagających. Drukarka już z założenia współpracuje z komputerem lub terminalem komputerowym. Ale co jeśli potrzebujemy przyjąć płatność kartą, schować gotówkę, pozyskać dane z kodów kreskowych bądź zważyć wybrane produkty? Do tego będziemy potrzebować odpowiednio przystosowanych urządzeń. Dziś pomówimy o ostatniej z wymienionych sytuacji, w kontekście modelu marki Elzab.

Funkcjonalna, wielozadaniowa, przyjazna w obsłudze

Zazwyczaj, gdy mówi się o wagach elektronicznych, jedną z podstawowych cech, o której należy wspomnieć, jest charakterystyka zakresowości. Co to oznacza? Przykładowo, przywołany model Prima 2 funkcjonuje w 2 zakresach: w pierwszym, do 6 kg, waży z dokładnością do 2 g, zaś w drugim, od 6 do 15 kg – z dokładnością do 5 g. Przy okazji można zobaczyć, że z urządzenia możemy korzystać przy pomiarze zarówno lekkich, jak i nieco cięższych produktów. Ale to nie wszystko, co można powiedzieć o funkcjonalności tej wagi. Prima 2 oferuje dwukierunkową komunikację szeregową. W praktyce umożliwia to wybór i konfigurację parametrów pracy czy też odczyt masy przez interfejs. Ponadto, jeśli nastąpi przekroczenie zakresu działania wagi albo pojawią się inne zakłócenia – urządzenie poinformuje nas o tym.

Pomiar masy produktów…i znacznie więcej!

W zasadzie, można by zakończyć opis Elzab Prima 2 na poprzednim akapicie – jednak nie byłby to koniec atutów tej wagi. Warto choćby wspomnieć o jej solidnym wykonaniu i wysokiej odporności na eksploatację, a także eleganckim wzornictwie, występującym zresztą w 2 wersjach kolorystycznych: jasnej i grafitowej. Oprócz przejrzystego ekranu LCD, waga elektroniczna posiada także zróżnicowane, a zarazem popularne złącza komunikacyjne – USB i RS-232 – dzięki czemu jest w stanie współpracować nie tylko z kasą fiskalną, ale i komputerem bądź terminalem komputerowym. Dodać należy, że można zamówić do urządzenia wolnostojący wyświetlacz, zamontowany na wysokim słupku, co dodatkowo zwiększy komfort pracy podczas obsługi klientów.

Jak widać na przykładzie Elzab Prima 2, wagi elektroniczne potrafią oferować więcej, niż mogłoby się z pozoru wydawać. Dlatego z pewnością nie raz jeszcze wrócimy do tego rodzaju technologii sprzedaży.