Atrakcyjne rozwiązania w kasach rejestrujących

Istnieje wiele ważnych kwestii w związku z wyborem urządzenia fiskalnego. Wystarczy wymienić choćby takie, jak parametry użytkowe, mnogość funkcji, wielkość gabarytów, a także wytrzymałość konstrukcji, prostota obsługi czy nawet design. I choć różne kasy rejestrujące prezentują w tych aspektach wysoki poziom, są też modele, które oferują szczególnie ciekawe rozwiązania technologiczne. Dziś właśnie kilka słów o nich.

Innowacyjny mechanizm drukujący w Posnet Revo

Trudno się nie zgodzić, że jednym z najważniejszych elementów każdej kasy fiskalnej jest mechanizm drukujący. To on bowiem wystawia paragony fiskalne dla klientów, czyli dokumenty, które w świetle prawa mają bardzo duże znaczenie. Ponadto, od mechanizmu drukującego zależy też często wydajność urządzenia, możliwości obsługi klientów przy dużym natężeniu ruchu oraz komfort pracy.

Revo - kasa rejestrująca Posnet

W tym kontekście warto zwrócić na rozwiązanie, w jakie został wyposażony model Revo marki Posnet. Dość wspomnieć, że ten mechanizm drukujący jest prosty w użyciu oraz bardzo sprawny. Charakteryzuje się bowiem wysoką prędkością emitowania dokumentów – 46 linii na sekundę – oraz wrzutowym trybem instalacji papieru, co bardzo ułatwia i przyspiesza wymianę rolek (tym bardziej, że kasa posiada też elektroniczną kopię paragonów, a co za tym idzie – wykorzystuje do pracy tylko jedną rolkę). Mechanizm Revo odznacza się jednak cechą, której nie posiadają inne modele. W innych urządzeniach jest on skonstruowany w ten sposób, że drukuje paragon w stronę sprzedawcy. Tymczasem kasa marki Posnet drukuje dokument w stronę nabywcy. Dzięki temu klient może samodzielnie odebrać paragon, przyspieszając zamknięcie transakcji, zaś przedsiębiorca ma pewność, że sprzedaż zakończyła się zgodnie z przepisami (czyli że nabywca otrzymał obowiązkowy do wydania dokument).

Elzab K10 i atrakcyjny ekran dotykowy

Nieodłącznym elementem kas fiskalnych, związanym z ich obsługą, jest klawiatura. W zależności od modelu, może to być np. technologia modułowa (czyli tradycyjne przyciski) czy też membranowa (dodatkowo odporna na wilgoć). Zazwyczaj znajdują się w nich też klawisze funkcyjne, umożliwiające zaprogramowanie własnych skrótów i przypisanie im wybranym produktom bądź usługom albo konkretnym funkcjom urządzenia (takim jak realizacja raportu dobowego i miesięcznego). Rozwiązanie to często przyspiesza oraz ułatwia zarówno przebieg transakcji, jak i wykonywanie fiskalnych obowiązków.

K10 - kasa rejestrująca od Elzab

Jednak kwestia „panelu sterowania” w kasie rejestrującej Elzab K10 została zrealizowana w sposób wyjątkowy. Urządzenie posiada bowiem obszerny, kolorowy ekran dotykowy, łączący w sobie funkcje wyświetlacza oraz właśnie klawiatury. Przyciski są przejrzyste i zmieniają się kontekstowo, obsługa K10 jest proste w obsłudze, a dodatkowo umożliwia emitowanie kodów QR. Dodać należy, że z jednej strony ekran został solidnie wykonany, przez co wykazuje odporność na zalania i zarysowania, zaś z drugiej – technologia ta umożliwia wygodne korzystanie z kasy w grubych rękawicach. A więc także w terenie i przy gorszych warunkach pogodowych.

Komunikacja z Novitus Soleo LAN E

W przypadku wielu przedsiębiorstw, zapewne częściej małych i średnich, kasa fiskalna może okazać się wystarczającym urządzeniem do sprawnego i komfortowego prowadzenia sprzedaży bądź świadczenia usług. Niemniej, w różnych działalnościach przebieg transakcji zakłada realizację dodatkowych zadań, takich jak pomiar masy produktów czy pozyskiwanie danych z kodów kreskowych. Dlatego w tego typu branżach i firmach potrzebne są urządzenia peryferyjne, które umożliwią szybkie i skuteczne wykonanie takich czynności.

Soleo LAN E - kasa rejestrująca marki Novitus

Aby jednak te elementy dobrze razem współpracowały w ramach jednego systemu sprzedaży, potrzebna jest kasa fiskalna z rozbudowanymi standardami komunikacyjnymi. Taka, jak np. właśnie Soleo LAN E. Model ten posiada wiele interfejsów i w dodatku różnego typu – USB, RS-232 czy LAN. Dzięki temu urządzenie marki Novitus może jednocześnie i efektywnie współpracować m.in. z wagą elektroniczną czytnikiem kodów kreskowych, komputerem, drukarką paragonową czy szufladą na pieniądze. A to nie wszystko. Rozwiązanie typu LAN pozwala na podłączenie kasy do sieci komputerowej, umożliwiającej uzyskanie niezwykle szybkiej i stabilnej transmisji danych.

 

To tylko przykładowe, bardzo ciekawe i atrakcyjne rozwiązania w kasach fiskalnych. A jakie Wy szczególnie cenicie? Podzielcie się opinią na ich temat w komentarzach, śmiało! 🙂