Wsparcie dla Twojego systemu sprzedaży – urządzenia peryferyjne

Zaczynając działalność, przedsiębiorca powinien zastanowić się jakie urządzenia usprawnią, przyspieszą i ułatwią pracę jego firmy. Zwykle, jako pierwsza do głowy przychodzi kasa rejestrująca, która służy do ewidencjonowania sprzedaży. I choć poza tą główną, posiada ona szereg innych funkcjonalności, to czasem są one niewystarczające. Wtedy warto zapoznać się z ofertą dostępnych na rynku urządzeń peryferyjnych i w zależności od potrzeb dopasować odpowiednie, do danej pracy.

Weryfikatory cen

Jednym z urządzeń, które może okazać się pomocne w prowadzeniu biznesu, szczególnie, jeśli mowa o punkcie handlowym , w którym przepływ klientów jest dosyć znaczny, jest weryfikator ceny. Weryfikatory, nazywane często sprawdzarkami to urządzenia przeznaczone do wszelkiego rodzaju placówek handlowych, gdzie istnieje potrzeba udostępnienia klientowi możliwości weryfikacji ceny produktu oraz jego nazwy.  Posiadają budowany skaner, który umożliwia sczytanie kodu kreskowego i wyświetlenia zapisanych w nim informacji.  Zazwyczaj sprawdzarki wyposażone są w duże i czytelne wyświetlacze, zapewniające doskonały odczyt nie tylko informacji o towarze, ale też reklam, czy akcji promocyjnych placówki handlowej. Urządzenia montuje się na ścianie, słupie lub regale, w taki sposób, by klient bez kłopotu mógł samodzielnie sprawdzić cenę produktu, który go interesuje.

Drukarki kart plastikowych

Plastikowe karty mogą być stosowane jako wizytówki, identyfikatory, karty upominkowe, wejściówki, karty stałego klienta, bilety. Sprawdzą się w sklepach, restauracjach, klubach fitness, kinach, na koncertach, na basenie, w szpitalach i wielu innych miejscach. By bez problemu, szybko i sprawnie wydawać je klientowi, bądź pracownikowi, dobrze mieć własną drukarkę kart plastikowych. Przedsiębiorca może wybrać takie urządzenie spośród wielu dostępnych na rynku, które będzie najbardziej optymalnie spełniało jego potrzeby i podpasować je, w zależności od tego, co drukarka miałaby zakodować na karcie. Drukarki mogą bowiem drukować monochromatycznie lub w kolorze, jedno lub dwustronnie, mogą być wyposażone w Ethernet, koder kart (do kart magnetycznych, stykowych i zbliżeniowych). Opcji jest naprawdę wiele.

Ekrany dotykowe – terminale komputerowe

W nowoczesnym przedsiębiorstwie zastosowanie mogą znaleźć terminale komputerowe. Są one połączeniem ekranu dotykowego i komputera. Mają usprawnić prace produkcji oraz zwiększyć zyski handlowe. Często sosowane są w punktach informacyjnych, czy reklamie interaktywnej.  Sprawdzą się wszędzie tam, gdzie osoba je obsługująca musi wykazać się dużą wiedzą produktową i logistyczną sprawnością. Chętnie wykorzystują je duże sklepy, czy restauratorzy. Niezwykle istotne dla każdego przedsiębiorstwa jest odpowiednie dobranie tego typu rozwiązań.