Połączenie prostoty i atrakcyjności? To udowadnia Novitus Link Online

Coraz częściej spotykamy się z sytuacją, że główną, pożądaną cechą w urządzeniach rejestrujących jest internetowa współpraca z Centralnym Repozytorium Kas. Dlatego modeli online na rynku technologii sprzedaży wciąż przybywa. Wśród nich znajdziemy rozwiązania zarówno bardziej zaawansowane, bogatsze w funkcje, jak i nieco prostsze, mniej innowacyjne. Czy to oznacza, że drugie z wymienionych są nieatrakcyjne lub okazują się mniej potrzebne? Nic z tych rzeczy! Świetnie pokazuje to jedna z najnowszych kas fiskalnych online od Novitus.

Przywołany model od Novitus, jak sama nazwa wskazuje, dołącza do puli urządzeń rejestrujących, które komunikują się przez internet z CRK. Dziś już więc nie ma raczej potrzeby wymieniania oczywistych standardów, wynikających ze zgodności z systemem online. Skupmy się zatem na samych parametrach, funkcjach i rozwiązaniach tej kasy fiskalnej. Bo choć w ogólnym rozumieniu Link Online może nie zadziwia oryginalnością – w rzeczywistości ma do zaoferowania różne korzyści i praktyczne opcje.

Kilka słów o konstrukcji Novitus Link Online

Jedną z cech, które zasługują na uwagę w przypadku tego urządzenia, z pewnością jest sama konstrukcja. Należy zaznaczyć, że kasa Link Online posiada nieduże gabaryty, które sprawdzą się w większości stanowisk pracy, nawet tych o dość ograniczonej przestrzeni. Co więcej, na komfort użytkowania tego modelu ma wpływ również lekko pochylona, ergonomiczna sylwetka urządzenia. Sylwetka stylowa i elegancka, o ciekawym zestawieniu barw, przez co prezentuje się nowocześnie i zarazem nienachalnie. A skoro już mowa o względach estetycznych – warto dodać, że Novitus Link Online występuje w 3 nieco innych wariantach kolorystycznych do wyboru. Ponadto, kasa fiskalna charakteryzuje się wysoką jakością wykonania i dodatkowym uszczelnieniem obudowy, dzięki czemu dobrze znosi nawet intensywne użytkowanie.

Standardy komunikacyjne i współpraca z CRK

Tak jak wspomnieliśmy – komunikacja z Centralnym Repozytorium Kas w przypadku tego modelu to oczywistość. Warto natomiast wspomnieć, że Novitus Link Online umożliwia tę współpracę na parę sposobów. Jedną opcją jest skorzystanie z dostępnego portu Ethernet (w ramach komputerowej sieci LAN, z dostępem do internetu). Inną zaś – rozbudowanie kasy online o wariantywne rozwiązania połączeń bezprzewodowych, takie jak moduł WiFi czy modem GSM. Ponadto, Link Online od Novitus oferuje też dodatkowe standardy komunikacyjne: 3 porty USB, złącze dla szuflady kasjerskiej i interfejs typu RS-232. Dzięki temu kasa, choć robi wrażenie niepozornej, stwarza znakomite warunki do skonfigurowania bardziej rozbudowanego systemu sprzedaży, wzbogaconego o takie urządzenia peryferyjne, jak wagi elektroniczne, skanery kodów kreskowych, komputery, terminale płatnicze oraz inne technologie wsparcia biznesu.

Duża liczba PLU i aplikacja NoviCloud

Pora na argumenty, które jeszcze bardziej rozprawiają się z obrazem „prostego, nieciekawego urządzenia fiskalnego”. Pierwszy z nich to baza towarowa. Wciąż jeszcze można spotkać się z tym, że mniejsze kasy rejestrujące oferują mniejszą liczbę pozycji PLU do zaprogramowania. Ale z pewnością nie jest tak w przypadku Link Online. Pomimo mniejszych gabarytów, kasa pozwala na zaprogramowanie bazy towarowej do 20 000 PLU. Oznacza to, że spokojnie mogą sięgnąć po nią przedsiębiorcy dysponujący szerszym asortymentem produktów bądź usług – albo po prostu tacy, którzy zamierzają w miarę swobodnie rozwijać swoją ofertę w przyszłości. Ponadto, model ten, podobnie zresztą jak kilka innych, nowocześniejszych od Novitus, również zapewnia dostęp do aplikacji NoviCloud. Dzięki niej użytkownik Link Online może nie tylko przechowywać ważne dane w chmurze, ale również zarządzać funkcjonalnościami kasy w sposób zdalny. Trzeba zatem przyznać, że rozwiązania te – w połączeniu z intuicyjnym panelem sterowania, prostym w obsłudze mechanizmem drukującym czy solidnymi podzespołami – czynią z tej kasy fiskalnej online naprawdę ciekawą propozycję dla wielu typów branż.