Czy wiesz, co jest najważniejsze przy zakupie kasy przez internet?

Stwierdzenie, że „wszyscy kupują przez internet” może wydaje się nazbyt ogólne, ale z pewnością nie jest jakimś rażącym nadużyciem. Transakcje dokonywane w przestrzeni wirtualnej niosą za sobą wiele korzyści dla nabywcy. Nic zatem dziwnego, że technologie sprzedaży także doczekały się swych sklepów internetowych. Nieco inaczej jednak wygląda kwestia samego nabycia kasy fiskalnej. W tym przypadku istnieją bowiem aspekty, które warto wziąć pod uwagę, zanim zdecydujemy się na dany model i danego dystrybutora.

Zalety kupowania przez internet – także urządzeń fiskalnych

Prawdę mówiąc, korzyści wynikające z nabywania produktów drogą internetową, da się sprowadzić do jednego, prostego zdania: nie ruszając się sprzed komputera, możesz sprawić, że wybrany przez Ciebie produkt – nawet jeśli znajduje się na dalekim krańcu globu ziemskiego – trafi pod twoje drzwi. Jednym słowem, decydując się na zakupy w sieci, jesteśmy w stanie zaoszczędzić dużo czasu i energii, a nawet i trochę pieniędzy (np. biorąc pod uwagę paliwo, które zużylibyśmy podczas podróży do różnych sklepów stacjonarnych).

Ale jeśli przyjrzymy się tej sprawie bliżej, zauważymy, że konkretnych atutów opisywanego rozwiązania jest więcej. Widać to również po witrynach internetowych oferujących technologie sprzedaży. Na takiej stronie możemy zapoznać się z pełną ofertą danego dealera, nie zaś tylko jej fragmentem, jak to bywa w punktach handlowych. Co za tymi idzie, jesteśmy w stanie precyzyjnie porównać poszczególne parametry danych modeli, a nierzadko też przeczytać opinie innych użytkowników, skontaktować się z ekspertem na kilka sposobów (celem rozwiania jakichś wątpliwości) oraz skorzystać z atrakcyjnych warunków dostawy. Wszystko to razem sprawia, że dzisiejsi przedsiębiorcy coraz częściej wybierają zakup kasy fiskalnej w internecie.

Nie rezygnuj z zakupu w sieci, ale miej na uwadze pewną kwestię…

Trzeba jednak pamiętać, że o ile tego typu technologie sprzedaży – podobnie jak wiele innych urządzeń – można uzyskać drogą internetową, o tyle kasy fiskalne nie należą do zwyczajnych produktów. Z ich wdrożeniem, funkcjonowaniem i obsługą na dalszych etapach działalności handlowe wiążą się konkretne zasady, uregulowane przepisami prawnymi. Chodzi tu m.in. o terminy, warunki i wymogi, dotyczące obowiązkowych przeglądów technicznych, interwencji z koniecznością zabrania urządzenia do serwisu czy też samej, początkowej fiskalizacji. W pierwszych 2 przypadkach, jeśli przekroczymy konkretne daty, mogą nas spotkać niemiłe konsekwencje. Jeśli zaś urządzenie zostanie – w trybie koniecznym – przejęte na pewien czas przez serwis, a my nie posiadamy kasy rezerwowej, będziemy zmuszeni zatrzymać sprzedaż lub świadczenie usług do momentu, aż kasa do nas nie wróci.

Biorąc pod uwagę te okoliczności, nie bez znaczenia może się okazać, w jakiej firmie dokonujemy internetowego zakupu wspomnianej technologii sprzedaży. Jeśli wybierzemy model z wirtualnego sklepu, którego właściwa siedziba znajduje się daleko od naszego przedsiębiorstwa, wszelkie procesy mogą ulec wydłużeniu, a co za tym idzie – drobnemu skomplikowaniu. Dlatego jeśli zależy nam na uniknięciu ewentualnych trudności, zadbajmy o zakup kasy rejestrującej w sklepie internetowym firmy mieszczącej się jak najbliżej prowadzonej przez nas działalności.