Skąd bierze się popularność mobilnych kas fiskalnych?

Dzisiejszy rynek technologii sprzedaży oferuje wiele skutecznych rozwiązań. Dotyczy to również urządzeń fiskalnych, które można podzielić na kilka podstawowych rodzajów – takich jak np. kasy systemowe czy kasy mobilne. Szczególnie drugie z wymienionych wydają się interesujące, a to z uwagi na ich zaskakującą funkcjonalność oraz, wbrew pozorom, szerokie zastosowanie. Co konkretnie wpływa na duże zainteresowanie tymi urządzeniami wśród polskich przedsiębiorców?

Kasy idealne do pracy w terenie

Pierwsze, co nie ulega wątpliwości, to fakt, że mobilne kasy fiskalne – jak sama nazwa wskazuje – znakomicie nadają się do zabrania w służbową podróż. Wszystko jedno, czy mówimy o sprzedaży towarów w terenie, czy o świadczeniu usług z dojazdem do klienta, cechy tych urządzeń idealnie wpisują się w podobny tryb pracy.

Kasy mobilne charakteryzują się niedużymi gabarytami oraz lekką i ergonomiczną konstrukcją. Dzięki temu nie sprawiają najmniejszego kłopotu z transportem lub przechowywaniem. Modele te mieszczą się w samochodowym schowku, damskiej torebce, a niektóre nawet, takie jak Posnet Mobile HS EJ, można umieścić w kieszeni kurtki czy marynarki. Jednym słowem, rozwiązania konstrukcyjne tych kas nie tylko pozwalają na sprawną pracę mobilną, ale również powodują, że staje się ona wygodna. Dodać należy, że komfort ten wspierany jest też przez m.in. wydajny akumulator czy opcję zasilania za pomocą ładowarki samochodowej.

Nie tylko mobilnie, czyli nowoczesne rozwiązania

Jednak można powiedzieć, że najbardziej interesujący w mobilnych kasach fiskalnych jest fakt, że oferują one zdecydowanie większe możliwości, niż mogłoby się wydawać. A to z kolei decyduje o szerszym zastosowaniu tych urządzeń. W efekcie, kasy mobilne sprawdzają się nie tylko podczas pracy w terenie. Z powodzeniem można wykorzystywać je w punkcie stacjonarnym. A zwłaszcza niedużym, którego stanowisko pracy ma ograniczoną, trudno ustawną przestrzeń.

No dobrze, ale ktoś może powiedzieć: gabaryty to nie wszystko, liczą się też funkcje oraz inne parametry. I taka jest prawda – jednak, co ciekawe, pod tym względem mobilne kasy też mają niejedną ciekawostkę w zanadrzu. Przede wszystkim, z racji też swoich rozmiarów, jest wyposażanych w opcję zapisu kopii paragonów w formie elektronicznej. To bardzo wygodne rozwiązanie, z uwagi na łatwiejszą archiwizację potrzebnych dokumentów i danych czy obniżone koszty, związane z materiałami eksploatacyjnymi. Ale to nie wszystko! Mobilne kasy rejestrujące często posiadają też klawisze funkcyjne, prostu w obsłudze mechanizm drukujący, różne interfejsy do współpracy z innymi urządzeniami, a nawet i takie opcje, jak automatyczne przypomnienia o raportach fiskalnych. Co prawda, liczba możliwych do zaprogramowania pozycji towarowych (PLU) nie spełni oczekiwań działalności charakteryzującej się dość szerokim asortymentem. Jednak nie da się odmówić atrakcyjności tym kasom, ponieważ w niedużej konstrukcji skrywają naprawdę duże możliwości.