Mała, stacjonarna drukarka fiskalna od Elzab

Biorąc pod uwagę produkowane współcześnie drukarki fiskalne, Elzab Zeta jawi się jako jedno z najbardziej niepozornych urządzeń tego typu. Jednak przy bliższym kontakcie z tym modelem szybko okazuje się, że to naprawdę wydajna technologia sprzedaży, którą zamknięto w kompaktowej obudowie. Co więcej, drukarka Zeta niejednokrotnie zaskoczy użytkownika swoją funkcjonalnością i wysokimi parametrami.

Jak pracuje w systemie sprzedaży?

Odpowiedź na powyższe pytanie to w przypadku każdej drukarki rejestrującej kluczowa kwestia. Takie urządzenie musi bowiem współpracować z innymi elementami systemu sprzedaży, czyli komputerem oraz oprogramowaniem do zarządzania handlem. Tylko w ten sposób wykorzystamy potencjał drukarki fiskalnej, która zostanie wdrożona w firmie.

Wstęp mamy już za sobą, więc przejdźmy do konkretów. Elzab Zeta została wyposażona w 2 popularne porty komunikacyjne: RS-232 oraz USB. Użytkownik może więc zdecydować, przy zastosowaniu którego złącza dojdzie do połączenia drukarki fiskalnej z firmowym komputerem. Ponadto, ten model obsługuje aż 3 różnorodne protokoły komunikacyjne: Elzab, STX oraz Thermal. A to w przypadku drukarki rejestrującej również bardzo ważna sprawa. Dzięki temu Zeta może współpracować ze zdecydowaną większością programów sprzedażowych, które są dostępne na polskim rynku.

Doskonała praca w rozwiązaniu systemowym dla firmy przekłada się na to, że drukarka Elzab oferuje obsługę rozbudowanej bazy towarowej. Urządzenie może współpracować nawet z 300 000 PLU, które zostaną wcześniej zdefiniowane w oprogramowaniu do zarządzania sprzedażą. Ponadto, model Zeta drukuje paragony fiskalne z nazwami produktów i usług o maksymalnej długości 42 znaków. A to z kolei pozwala na precyzyjne identyfikowanie poszczególnych elementów asortymentu.

Gabaryty i jakość wykonania

Elzab Zeta można z pełną odpowiedzialnością uznać za jedno z najmniejszych urządzeń rejestrujących, które są obecnie dostępne na rynku. Ta całkiem zgrabna drukarka fiskalna ma naprawdę kompaktowe wymiary – 170 x 111 x 90 mm (głębokość, szerokość, wysokość). Dzięki temu model Zeta poradzi sobie bez problemu na wielu stanowiskach sprzedażowych – nawet tych najmniejszych. Producent tej drukarki zadbał również o to, aby cechowała się ona solidnym wykonaniem i szczelną konstrukcją. Jest to więc urządzenie fiskalne, które zaoferuje lata niezawodnego funkcjonowania w firmie.

Wydruk paragonów i przechowywanie ich kopii

Model Zeta to jednorolkowa drukarka fiskalna, którą wyposażono w moduł kopii elektronicznej. Urządzenie zapisuje więc ważną dokumentację firmową na karcie pamięci. W tym przypadku jest to nośnik danych typu microSD o pojemności 4 GB. Ponadto, urządzenie wykorzystuje w codziennej pracy rolkę papieru termicznego o długości aż 80 metrów. Biorąc pod uwagę fakt, z jak małą drukarką fiskalną mamy do czynienia, to imponujący wynik. Elzab Zeta zapewnia też oczywiście prostą instalację wspomnianego materiału eksploatacyjnego. Wymiana papieru w tej drukarce nie sprawi kłopotu nawet początkującym kasjerom.