Elzab Cube Online – co kryje futurystyczny wygląd nowej drukarki fiskalnej?

Wejście systemu fiskalizacji online siłą rzeczy wiąże się nie tylko z odpowiednimi regulacjami prawnymi, ale również zmianami w samych technologiach sprzedaży. Dlatego ich czołowi producenci dostosowali swoje popularne modele do aktualnych standardów. Jednak to nie wszystko. Na rynku pojawiły się także całkowicie nowe rozwiązania, przystosowane do wprowadzanego systemu teleinformatycznego. Tak jest w przypadku nowocześnie wyglądającej drukarki fiskalnej Cube Online od firmy Elzab. Co konkretnie ma do zaoferowania wspomniane urządzenie?

Przede wszystkim – drukarka dostosowana do systemu online

Pomimo zachodzących zmian, wciąż wielu podatników może korzystać z dotychczasowych urządzeń rejestrujących. Tak czy inaczej, wejście systemu online stało się faktem i będzie on stopniowo wypierał dawne rozwiązania technologiczne na rzecz kas i drukarek nowej generacji. Widać to już po pewnych regulacjach w przepisach. Kończy się czas dwurolkowych urządzeń rejestrujących, znany jest też moment, do którego pozostanie możliwe instalowanie modeli z elektroniczną kopią paragonów (koniec 2022 roku). Ulga ustawowa dotyczy praktycznie tylko zakupu pierwszej drukarki bądź kasy online, a także są wskazane branże zobligowane do wcześniejszego wdrożenia tego typu technologii. Nic zatem dziwnego, że modele, które teraz trafiają na polski rynek, są już stworzone z myślą o pracy w ramach zaawansowanego systemu teleinformatycznego.

Tak też jest w przypadku przywołanej drukarki fiskalnej od Elzab. Cube Online, na co wskazuje już nazwa urządzenia, posiada funkcjonalności konieczne do tego, aby poprawnie współdziałać z nowym systemem fiskalizacji. Oznacza to przede wszystkim, że drukarka Elzab łączy się przez internet z Centralnym Repozytorium Kas i w ten sposób automatycznie wysyła niezbędne informacje, dotyczące rejestrowanego obrotu, wystawianych dokumentów czy też wykonywanych, obowiązkowych przeglądów technicznych. Co ważne, proces ten może się odbywać za pośrednictwem interfejsu Ethernet lub bezprzewodowo, wykorzystując sieć WiFi. Oprócz tego, model Cube Online wyposażono w pamięć chronioną, która bezpiecznie przechowuje w formie elektronicznej kopie wystawionych paragonów. A to zdecydowanie nie wszystko, co ma do zaoferowania drukarka fiskalna firmy Elzab.

Cube Online – atrakcyjny design i multum możliwości

Wiele urządzeń rejestrujących posiada ciekawe funkcje i rozwiązania. Ale nie zawsze się zdarza, by jedno łączyło ich w sobie aż tyle, co Cube Online. Począwszy od stylowego designu, przez atrakcyjne parametry użytkowe, a skończywszy na rozbudowanych standardach komunikacyjnych. W istocie, różne formy łączności, przewodowej (USB, RS-232, Ethernet) i bezprzewodowej (Bluetooth, WiFi), a także popularne protokoły komunikacyjne, sprawiają, że drukarka fiskalna jest w stanie współpracować z wieloma komputerami i terminalami komputerowymi, programami handlowymi oraz stanowiskami obsługi klientów. W rezultacie nieduże urządzenie rejestrujące od Elzab potrafi okazać się kluczowym, naprawdę skutecznym elementem systemu sprzedaży, gwarantującym efektywność działających w firmie technologii peryferyjnych.

Elzab Cube Online - drukarka fiskalna

A co oprócz tego? Równie istotną wiadomością jest to, jak Cube Online radzi sobie w kontekście asortymentu, jakim dysponuje przedsiębiorstwo. Drukarka rejestrująca od Elzab, przy udziale programu sprzedażowego, umożliwia obsługę bazy towarowej liczącej do 500 000 zdefiniowanych pozycji, co także jest atrakcyjnym wynikiem. W dodatku, precyzyjne opisanie poszczególnych elementów oferty nie stanowi tu żadnego problemu, bowiem model ten pozwala tworzyć nazwy dla towarów bądź usług o długości nawet 64 znaków. Nie można też nie wspomnieć o samej technologii wydruku Heavy Duty, łączącej w sobie różne atuty, np. szybkość wystawiania paragonów (300 milimetrów na sekundę), opcję zastosowania różnych materiałów eksploatacyjnych (rolki o szerokości 80 lub 57 milimetrów) czy wbudowany obcinacz, gwarantujący jeszcze większą wygodę pracy i wydawanie estetycznych dokumentów. Zresztą same paragony to nie wszystko – drukarka fiskalna online Elzab wystawia również faktury VAT oraz wiele innych rodzajów wydruków niefiskalnych. Te ostatnie mogą dotyczyć chociażby kuponów rabatowych, programów lojalnościowych bądź komunikatów o trwających promocjach. Ponadto, dla użytkownika Cube Online nie będzie żadną trudnością umieszczenie na wydruku takich elementów, jak kod kreskowy, logo graficzne firmy albo NIP klienta.

Mówiąc o nowym modelu online od Elzab, nie można też pominąć kwestii zasygnalizowanej już wcześniej, a mianowicie – wzornictwa. Urządzenie charakteryzuje się solidnym, stylowym wykonaniem i elegancką, zbliżoną do sześcianu konstrukcją (na co wskazuje sama nazwa drukarki), dzięki czemu nie tylko zwraca uwagę pod względem wizualnym, ale również znakomicie odnajduje się na różnych, nawet niedużych stanowiskach sprzedaży. Rozwiązaniem dopełniającym przyjazną obsługę Cube Online i nowoczesny design jest kolorowy wyświetlacz o przekątnej 4,3 cala, który – oprócz komunikatów sprzedażowych – emituje także np. wcześniej skonfigurowane powitania lub grafiki.

Pozostaje więc pytanie: co sądzicie o drukarce fiskalnej Elzab Cube Online? Czy sądzicie, że spotka się na rynku z ciepłym przyjęciem przedsiębiorców? Dajcie znać w komentarzach, co myślicie o tym urządzeniu!