Novitus Next – następny krok w rozwoju urządzeń fiskalnych

Ci, którzy choć trochę śledzą branżę fiskalną, w ostatnich czasach mogli być świadkami wielu ciekawych propozycji, jakie zasiliły rynek technologii sprzedaży. Pojawiły się bowiem urządzenia oferujące zawrotne parametry użytkowe (np. drukarki fiskalne, obsługujące milion pozycji towarowych) czy też innowacyjne rozwiązania (jak chociażby oryginalny mechanizm drukujący w Posnet Revo czy „smartfonowy” ekran w Elzab K10). Warto też wspomnieć o szczególnych połączeniach różnego typu technologii w ramach jednej konstrukcji. Do nich zalicza się właśnie kasa Novitus Next.

Kasa fiskalna z tabletem? Nie inaczej!

Integracja różnych urządzeń w ramach jednej, konkretnej technologii sprzedaży, nie jest nowym pomysłem. Wystarczy choćby wspomnieć o jednym przypadku – terminalu fiskalnym marki Posnet, czyli połączeniu komputera i drukarki rejestrującej, naturalnie wynikającym ze specyfiki drugiego z wymienionych elementów (drukarka wymaga bowiem do prawidłowej pracy komunikacji z komputerem lub terminalem komputerowym). Generalnie więc da się powiedzieć, że zabiegi tego typu służą uproszczeniu konstrukcji czy obsługi urządzeń fiskalnych. Ale to nie wszystko, o czym można się przekonać przy korzystaniu z modelu Next.

Zacznijmy od tego, że firma Novitus zaproponowała coś, czego z pewnością wcześniej nie było na rynku technologii sprzedaży, a mianowicie – kasę fiskalną zintegrowaną z tabletem. Jak można się domyślać, z tego połączenia wynika szereg ciekawych rozwiązań. Przede wszystkim, urządzenie posiada 2 możliwości obsługi: za pomocą tradycyjnej klawiatury oraz obszernego, kolorowego ekranu dotykowego. W drugim przypadku występują szerokie możliwości co do konfiguracji panelu – m.in. liczby, koloru, widoczności oraz funkcji poszczególnych przycisków. Ponadto, jak każdy tablet, pozwala na korzystanie z takich rzeczy, jak kalendarz, kalkulator, a nawet przeglądarka grafik czy poczta elektroniczna.

Jeszcze więcej, jeszcze dalej, jeszcze nowocześniej

Jeśli ktoś myśli, że atrakcyjność, a tym bardziej funkcjonalność modelu Next kończy się na wbudowanym tablecie, jest po prostu w błędzie. Tego typu połączenie bowiem otwiera dla tej kasy – a więc i dla przedsiębiorcy – zupełnie nowe możliwości i rozwiązania.

Novitus Next - kasa fiskalna z wbudowanym tabletem

Po pierwsze, model marki Novitus pozwala na zaprogramowanie dowolnej liczby pozycji towarowych. Co oznacza, że korzystając z tej kasy, nie musimy w ogóle zastanawiać się nad wysokością tego parametru użytkowego. Nie musimy zastanawiać się, czy proponowana liczba PLU wystarczy w przypadku zasobności naszego obecnego asortymentu. A także w sytuacji, gdy zechcemy poszerzyć ofertę prowadzonej działalności handlowej. Trzeba przyznać, że to dość zdecydowany krok na przód – choć różne modele oferowały obsługę coraz większej bazy towarowej, nie było na rynku takiego, który znosiłby jednoznacznie w tym względzie ograniczenia ilościowe.

A oprócz tego? Novitus Next to kasa pracująca na systemie Android, umożliwiająca dość szeroką konfigurację parametrów, przechowuje istotne dane w chmurze (za pośrednictwem aplikacji NoviCloud), pozwala na wysyłanie faktur oraz dysponuje atrakcyjnymi aplikacjami biznesowymi. To, jak wykorzystamy możliwości kasy Next, zależy oczywiście od nas, ale jedno jest pewne – model marki Novitus proponuje szczególnie nowoczesne standardy zarządzania działalnością handlową.